strzyżenie psów

Fryzjer dla psów - Prima Poznań

Od 1993 roku jestem hodowcą psów rasy sznaucer. Natomiast zawodowo strzyżeniem i pielęgnacją zajmuję się ponad 12 lat. Tak więc moje długoletnie doświadczenie czyni ze mnie osobę godną zaufania, co potwierdzają zadowoleni właściciele czworonogów. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem Państwa pupili.

Rodzaje strzyżenia psów

narzędzia fryzjerskie do strzyżenia psów Groomer to określenie fryzjera dla psów (i ogólnie zwierząt), który zajmuje się strzyżeniem sierści, trymowaniem, myciem, czyszczeniem uszu, obcinaniem paznokci, czyli kompleksową pielęgnacją, do czego niezbędne są odpowiednie przyrządy groomerskie.

W swoim zakładzie oferuję różnego rodzaju strzyżenia. Uzależnione są one oczywiście od rasy psa, ponieważ każda ma swój określony wzorzec - inaczej strzyże się na przykład sznaucera, a inaczej foksteriera. Jednak pod uwagę biorę przede wszystkim preferencje właścicieli oraz fakt, czy pupil jest psem wystawowym, czy przebywa w domu czy raczej na dworze i w jaki sposób wygląda jego codzienna pielęgnacja.

Trzeba pamiętać, że pewnych zaniedbań nie jest się w stanie odwrócić w ciągu jednej wizyty fryzjerskiej, dlatego tak ważne jest, aby czesać i szczotkować psa - nawet codziennie - w miejscach, gdzie sierść jest dłuższa i ma skłonność do kołtunienia się.

Zabiegi fryzjerskie powtarzane regularnie sprawiają, że czworonogi takich ras jak, m.in.: sznaucery, airedale teriery, kerry blue teriery, yorki, rosyjskie teriery, foksteriery szorstkowłose, westy, pudle nie linieją i nie gubią sierści.