strzyżenie psów

Strzyżenie psów

Od 1993 roku jestem hodowcą psów rasy sznaucer. Natomiast zawodowo strzyżeniem i pielęgnacją zajmuję się ponad 12 lat. Tak więc moje długoletnie doświadczenie czyni ze mnie osobę godną zaufania, co potwierdzają zadowoleni właściciele czworonogów. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem Państwa pupili.

Strzyżenie psów dużych

Do dużych psów zaliczam - między innymi - rasy takie jak:

sznaucer olbrzym

Mierzy 58-70 cm, ma twardą, szczeciniastą sierść z wełnistym podszerstkiem o umaszczeniu czarnym lub soli z pieprzem. Rasa ta powstała w Niemczech i początkowo służyła jako pasterz bydła, następnie psy te pilnowały domów, aby stać się maskotkami piwiarni i sklepów rzeźnickich. W czasie obu wojen światowych wykorzystywano je w policji i wojsku. Do dziś zachowały instynkty stróżujące, są opanowane, spokojne, odważne, przezorne, inteligentne, wytrwałe i wierne. Codziennie psom tym powinno czesać się brodę, grzywkę nad oczami, włosy na łapach i na spodzie klatki piersiowej - które pozostawia się dłuższe podczas strzyżenia - a okresowo trymować i strzyc.

airedale terier

Osiąga wysokość do 58 cm, jego sierść jest twarda, ostra, a włosy w kolorze czarnym podpalanym, czaprakowym mają lekką tendencję do tworzenia loków. Pochodzi z Wielkiej Brytanii i używany był do polowań na wydry, lisy, łasice, borsuki, szczury wodne, drobną zwierzynę. Łatwo się uczy i odznacza się dużą inteligencją, dlatego rasa ta jako jedna z pierwszych wykorzystywana jest w policji w Niemczech i Anglii, a w czasie I wojny światowej odnajdywały rannych i przenosiły wiadomości. Psy te zachowują rezerwę w stosunku do obcych ludzi, jak i psów, ale są przyjacielskie, lojalne, energiczne, uwielbiają zabawę z dziećmi, dobrze pływają.

rosyjski czarny terier

rasa powstała mniej więcej w latach 60. kiedy to radzieccy miłośnicy psów skrzyżowali głównie sznaucera olbrzyma, airedale'a i rottweilera. Wykorzystuje się je do profesjonalnego stróżowania, ale wiele z nich towarzyszy człowiekowi w domu. jest pełen temperamentu, pojętny, chętny do wykonywania zadań, zrównoważony, nieufny w stosunku do obcych, łatwy do ułożenia, odporny na różne warunki klimatyczne. Mierzy 64-71 cm, a ciało pokrywa szorstka, gęsta, nastroszona, zwarta sierść o umaszczeniu czarnym lub pieprz i sól. Strzyżenie i pielęgnacja sierści podobna do sznaucera olbrzyma.

pudel duży (królewski)

to najprawdopodobniej najstarsza odmiana pudli, osiągająca wysokość nawet do 58 cm. Okrywa włosowa jest obfita, gęsta, nastroszona, ciasno zwijająca się w loki, przybierająca dowolny czysty kolor: biały, srebrny, czarny, brązowy, apricot. Korzenie tej rasy sięgają Niemiec, ale obecną formę osiągnął we Francji, stąd ten właśnie kraj uznano za miejsce pochodzenia. Pudle ze względu na swoją wybitną inteligencję i wdzięk występowały w cyrkach europejskich od początku ich istnienia. Są grzeczne, świetnie pływają, szybko biegają, lubią wędrówki i konkursy posłuszeństwa, niezastąpione jako psy do towarzystwa. Sierść wymaga regularnych zabiegów pielęgnacyjnych i znanych jest wiele mało praktycznych typów fryzur. Jednak większość właścicieli traktujących psa jako towarzysza pozostawia mu krótsze włosy.

Strzyżenie psów - Prima - profesjonalny gabinet pielęgnacji psów w Poznaniu. Do góry