strzyżenie psów

Strzyżenie psów w Poznaniu

Od 1993 roku jestem hodowcą psów rasy sznaucer. Natomiast zawodowo strzyżeniem i pielęgnacją zajmuję się ponad 12 lat. Tak więc moje długoletnie doświadczenie czyni ze mnie osobę godną zaufania, co potwierdzają zadowoleni właściciele czworonogów. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem Państwa pupili.

Strzyżenie psów miniaturowych

Do psów miniaturowych zaliczam - między innymi - takie rasy jak:

sznaucer miniatura

Psy tej rasy mają 30-35 cm wysokości, sierść szorstką, umaszczenie pieprz i sól, czarne, białe lub czarno-srebrne. Pochodzą z Niemiec i wywodzą się od miniaturowego pinczera skrzyżowanego z affenpinscherem lub po prostu ze sznaucera średniego. Są odważne, czujne, bystre, pełne animuszu, dzięki czemu są niezastąpionymi kompanami.

pudel toy i miniatura

Toy mierzy do 28 cm wysokości, a miniaturowy do 35 cm; sierść, umaszczenie, pochodzenie tj. u pudla dużego. Małe pudle były często wykorzystywane do znajdowania trufli. Są ruchliwe, ale równie grzeczne, inteligentne i przyjazne jak ich większe wersje.

yorkshire terier

Yorkie osiągają wysokość 23 cm, mają długą, błyszczącą, delikatną i jedwabistą szatę, stalowoniebieską podpalaną. Rasa ta pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie biedni farmerzy i robotnicy dorabiali na boku, hodując szczenięta. Psów używano również do łapania szczurów. Charakteryzują się pewnością, siebie, są pełne energii i animuszu, oddane, alarmują właścicieli w razie niebezpieczeństwa. Wydobycie walorów szaty wymaga sporo wysiłku, regularnego szczotkowania i pielęgnacji.

foksterier szorstkowłosy

Psy tej rasy mierzą 38 cm, posiadają twardą, szorstką sierść z dominacją koloru białego z łatami wątrobianymi, pręgowanymi lub rudawymi. Wywodzą się z Wielkiej Brytanii, gdzie wykorzystywane były przez kluby myśliwskie - tropiły lisy pod ziemią. Mają znakomity wzrok i węch, sprawdzają się jako stróże, przywiązują się do właściciela, są towarzyskie i pełne energii, wymagają krótkiego trzymania. Jeśli mamy ochotę wystawiać pupila, to należy go trymować 4-6 razy w roku.

szkocki terier

Pochodzi z Wielkiej Brytanii, osiąga wysokość 25-28 cm, jego ostra, przylegająca sierść może przybrać kolor czarny, pręgowany, pszeniczny, szary lub szarobrunatny. Jest czujny, pełen energii, ruchliwy, szybki ze skłonnościami do tycia. Wykorzystywany był jako stróż oraz do łapania szkodników, wypłaszania z nor lisów, borsuków i do polowań na wydry. Jeśli myślimy o wystawianiu tej rasy, powinniśmy go przynajmniej ze 4 razy w roku wytrybować, najlepiej palcami.

walijski terier

Tak jak inne teriery pochodzi z Wielkiej Brytanii. Osiąga wysokość 38 cm, pokryty jest ostrą sierścią o umaszczeniu czarnym podpalanym. Wykorzystywany był do łapania szczurów, do polowań na borsuki i wydry. Charakteryzuje go łagodne usposobienie, posłuszeństwo, ciekawskość, a skłonność do swawoli i energia wymagają zapewnienia mu dużo ruchu i stanowczej ręki opiekuna. Powinien być strzyżony 4 razy w roku.

west highland white terrier

To mały piesek o wysokości 25-28 cm z szorstką, białą sierścią, pochodzący z wysp brytyjskich. Był używany głównie do tępienia szkodników, a powstał dzięki systematycznej selekcji białych szczeniąt wśród szorstkowłosych terierów Szkocji. Ma dużo energii i zapału, jest oddany, wytrzymały i stanowczy. We fryzurze psa tej rasy uwydatnia się głowę.

maltańczyk

Psy tej rasy osiągają wysokość 20-25 cm, mają długie, jedwabiste, gładkie włosy zwisające nisko nad ziemią w kolorze białym. Pochodzą z Włoch i były wyhodowane do towarzystwa, natomiast damy nosiły je w rękawach lub trzymały na kolanach podczas przejażdżek powozem, aby się ogrzać. Są oddane właścicielom, lojalne, wymagające, ale przyjaźnie nastawione do świata, silne i swawolne. Sierść wymaga częstego czesania, nie zawiera podszerstka.

bolończyk

Tak jak poprzednik pochodzi z Włoch i mierzy 25-30 cm. Pokryty jest długimi, miękkimi, kępiasto ułożonymi, białymi włosami. Był ulubieńcem szlachty, hodowanym głównie dla towarzystwa. Jest pogodny, inteligentny, wierny, towarzyski, energiczny, pełen radości, kocha ludzi, a szczególnie właścicieli, za którymi potrafi krok w krok.

shih tzu

Jego korzenie sięgają Tybetu, ale ostateczny wygląd 20-28 cm pieska z długą i gęstą sierścią, we wszystkich dopuszczalnych barwach osiągnął w Chinach po skrzyżowaniu go z pekińczykiem. Zamieszkiwał luksusowe chińskie pałace i do dziś uważany jest za psa ozdobnego, a w Stanach Zjednoczonych za psa - zabawkę. Charakteryzuje go pełnia życia, energia, chęć do zabawy, ufność do ludzi, pewność siebie, arogancja, ale też czujność. Sierść wymaga codziennego szczotkowania, aby uniknąć filców. W strzyżeniu należy skupić się na włosach rosnących na kufie, nadając im wygląd chryzantemy.

west highland white terrierYorshier terrier
Yorkshire terrier

Fryzjer dla psów - Prima - zapraszamy: strzyżenie psów, zabiegi pielęgnacyjne w Poznaniu. Do góry