strzyżenie psów

Fryzjer dla psów

Od 1993 roku jestem hodowcą psów rasy sznaucer. Natomiast zawodowo strzyżeniem i pielęgnacją zajmuję się ponad 12 lat. Tak więc moje długoletnie doświadczenie czyni ze mnie osobę godną zaufania, co potwierdzają zadowoleni właściciele czworonogów. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem Państwa pupili.

Strzyżenie psów średnich

Do psów średnich zaliczam - między innymi - rasy takie jak:

sznaucer średni

ten 47 -50 cm pies o niemieckim rodowodzie, szorstkim włosie oraz umaszczeniu czarnym lub pieprz i sól. Powstał jako pierwszy z trzech rodzajów sznaucerów i służył głównie jako pies na szczury, zaganiał też bydło, pilnował inwentarza, domu, stajni, a nawet dzieci i ciągnął wózki na targ. Cechuje go odwaga i trudny temperament, jest psem inteligentnym, pełnym werwy, dlatego wymaga odpowiedniej ręki i stanowczości opiekuna.

pudel średni

Ma 35-45 cm, sierść, umaszczenie, pochodzenie tj. u pudla dużego. Ta średnia odmiana powstała zaraz po dużej i również cieszyła się popularnością w cyrkach i sprawdzała jako rodzinny pupil.

cocker spaniel angielski

Ten mierzący 38-43 cm wysokości pies posiada gładką, jedwabistą i obfitą sierść o różnych czystych barwach lub ich kombinacjach z kolorem białym. Pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie wykorzystywano go wypłaszania zwierzyny i polowań na małą zwierzynę, dlatego psy te charakteryzują się instynktem myśliwskim i maja dobry węch. Są aktywne, inteligentne, pełne energii, radosne, łagodne, posłuszne, skore do zabawy i wierne. Należy je regularnie szczotkować i trymować włosy na łapach i uszach.

cocker spaniel amerykański

Jest nieco mniejszy niż jego angielski odpowiednik (do 38 cm) i ma gęściejszą sierść, mogącą przybierać kolory: czysto czarne, czarne podpalane, czekoladowe, rude, płowożółte, sobolowe, kremowe, łaciate, trikolorowe. Również służył do polowań, więc drzemie w nim instynkt łowiecki. Psy tej rasy są ufne, inteligentne, odważne, pełne werwy, świetnie sprawdzają się jako psy do towarzystwa. Wymaga systematycznego szczotkowania.

kerry blue terier

Osiąga wysokość 44-49 cm; okrywa włosowa jest gładka, obfita, gęsta i pofalowana, po urodzeniu czarna, ale w wieku 18 miesięcy zaczyna płowieć. Wymaga gruntowego strzyżenia maszynką i nożyczkami nawet co 4-6 tygodni. Psy tej rasy pochodzą z Republiki Irlandzkiej. Wykorzystywano je do polowań, również w wodzie, pilnowania stad owiec, a także jako stróża domowego. Odznaczają się dużą żywotnością, inteligencją, dobrym charakterem, ale cechuje je też pewien opór, dlatego trzeba wykazać się stanowczym podejściem.

kerry blue terrierpudel średni

Fryzjer dla psów - Prima - W naszej ofercie: strzyżenie psów, zabiegi pielęgnacyjne w Poznaniu. Do góry